Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.
Ostrowski Dom Kultury od zawsze silne był związany z muzyką.
Nie sposób niestety wymienić wszystkie nazwy zespołów oraz uczestników tego amatorskiego ruchu artystycznego.
W początkowym okresie zespoły muzyczne prowadzone były przez panów Andrzeja Kosiorka, Mieczysława Kuleszę (min. zespół GONG z A. Jędrasiakiem i M. Kuleszą). Ciekawostką natomiast jest fakt, że w roku 1973 przy PDK działań zespół cygański prowadzony przez p. Stanisława Kowalskiego.
Nie sposób też nie wspomnieć o działającej przy MDK w drugiej połowie lat 90 Ostrowskiej Kapeli Podwórkowej, która nawiązując do tradycji folkloru miejskiego z humorem opowiadała w swoich autorskich piosenkach o sprawach zwykłych ostrowiaków.
Zespół tworzyli: Kazik Wachowski, Jacek „Gorgoń” Orłowski, Waldek Jaszczak i Grzesiek Stańczuk. Po odejściu Jacka i Waldka do zespołu dołączyli Roman Grabowy, Adam Deptuła, Stefan Karczmarczyk i Zdzisław Kolasa.
Nowy wiek to również kilka młodych zespołów min. ANTRIB z Olgą Rembowską, Łukaszem Klepackim, Kasią Urbanowską i Damianem Turskim, THE LOUD z Rafałem Świderkiem, Pawłem Cudnochem (później Maćkiem Kempistym), Michałem Mścichowskim i Dominikiem Danelczykiem, który potem wraz z Marcinem Ostrowskim, Jaśkiem Chromińskim i Witkiem Chromińskim założył własny zespół FALCHION oraz trio jazzowe z Januszem Spaulenokiem, Kasią Urbanowską i Witkiem Chromińskim. Największe osiągnięcia miały jednak zespoły FORMACJA „0” i TRAMP. FORMACJA „0” wygrywając kolejne szczeble eliminacji doszła w 1982 roku do Centralnego Święta Młodości w Kielcach. TRAMP po wygraniu eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki Polskiej wystąpił w eliminacjach okręgowych w Białymstoku i zakwalifikował się do Centralnego Finału OMPPP we Wrocławiu w 1985 roku