Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.
Na 12-metrowej wydmie najwyższym wzniesieniu górującym nad plażą ulokowano działobitnię tak zwanego działa prowadzącego.
Ten bunkier ma dwie kondygnacje. Na górnej stała armata kalibru 105 mm.
Pośrodku płaszczyzny otoczonej niszami amunicyjnymi zachowało się stalowe gniazdo mechanizmu obrotowego armaty.
W dolnej, ukrytej części działobitni, znajdują się schrony dla obsługi, połączone podziemnym korytarzem z bunkrem dowodzenia i kierowania ogniem, na którego górnej platformie stał dalmierz (odległościomierz), dzięki któremu namierzano potencjalne cele.
Na podstawie obiektów Baterii Blűchera zostanie utworzony szlak historyczno-militarny pod roboczą nazwą "Park Historii Twierdzy Ustka"
Miejsce te ma służyć przekazywaniu wiedzy o historii tego miejsca, w przystępnej interaktywnej formie.
Częścią projektowanego parku są podziemia, w których planuje się stworzyć nowoczesne multimedialne muzeum.
Ekspozycja ma pokazać grozę wojny i bezsens wielkich nakładów poczynionych przez faszystów w celu uczynienia z Ustki nigdy niedokończonej militarnej Twierdzy, życie żołnierzy w bunkrach, ekspozycja dotycząca wyposażenia, kuchni polowych, a nawet latryn.
Na pozostałym terenie znajduje się kiermasz militarny, tor łuczniczy, strzelnica sportowa Air Soft Gun, strzelnica paintballowa, wypożyczalnia rowerów, odbywają się rekonstrukcje historyczne i pokazy. Jest też kuchnia polowa serwująca w sezonie grochówkę i kiełbasę.
Zapraszamy do zwiedzania usteckich bunkrów Baterii Blűchera.