Położone jest na terenie „Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierze Drawskie”.
Atutem jest bliskość wielu jezior oraz otoczenie przepięknych lasów.
Jest to miejsce idealne dla szerokiej grupy turystów lubiących aktywny wypoczynek w czystym i nieskażonym środowisku.
Gospodarze stawiają na ekologię.
W 2008 roku uzyskali status GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO, potwierdzający spełnienie wszelkich, bardzo restrykcyjnych norm unijnych w tym zakresie.
Poddawani są stałej kontroli odpowiednich jednostek certyfikujących.
To gwarancja, że miejsce to jest wolne od zanieczyszczeń, chemii czy innych "zdobyczy cywilizacji".
Do dyspozycji Gości:
5 wygodnych pokoi z łazienkami wyposażonych w prysznic, umywalkę oraz toaletę
w tym:
-
1 pokój 4 osobowy
-
2 pokoje 2 osobowe z pojedyńczymi łóżkami (z własnymi wyjściami na taras)
-
2 pokoje 2 osobowe z łóżkami "małżeńskimi"
-
sala biesiadna z kominkiem - do 20 osób"
W ofercie:
-
miłe wczasy rodzinne
-
organizacja pobytu zagranicznych oraz krajowych grup myśliwych
-
imprezy integracyjne oraz okolicznościowe
-
wędkowanie w naszych bogato zarybionych stawach
-
wędzenie ryb, mięs, wyrobów
-
miejsce na ognisko, grill
-
wycieczki piesze i rowerowe
-
kąpiel w stawie lub jeziorze
-
tradycyjna, domowa kuchnia polska oraz myśliwska
Atrakcje w pobliżu:
-
ścieżka edukacyjna Torfowisko Karsibór - trasę ścieżki wytyczono przez centrum Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Karsibór, utworzonego dla ochrony rozległego torfowiska bałtyckiego zlokalizowanego pomiędzy miejscowościami: Rzepczyno, Karsibór i Przyrzecze.
-
rzadkie, bagienne zbiorowiska roślinne, z licznymi gatunkami chronionymi - jak bagno zwyczajne, kruszyna czy rosiczka okrągłolistna - wzdłuż trasy,w miejscach o utrudnionym dostępie, zainstalowano pomosty umożliwiające przejście przez bagno. Przy ścieżce znajdują się tablice informacyjne, a nad dwoma zarastającymi jeziorami - Bagiennym Dużym i Bagiennym Średnim, zlokalizowano platformy widokowe.
-
Jezioro Klęckie - największy zbiornik wodny w gminie, będący jednocześnie największym i najczystszym akwenem w powiecie świdwińskim -prawie stuhektarowe Jezioro Klęckie. Składa się ono z trzech polodowcowych, połączonych wąskimi przesmykami oczek, z których największe osiąga głębokość 14 metrów. Wśród ichtiofauny Jeziora Klęckiego spotyka się okazałe płocie, leszcze, okonie i szczupaki. Połów ryb jest tu możliwy po uprzednim wykupieniu zezwolenia na akweny Przedsiębiorstwa Rybackiego w Złocieńcu.
-
Szlak Dziedzictwa Techniki i Architektury - czarny szlak rowerowy, stanowiący pętlę, rozpoczynającą się i kończącą w Łobzie - trasa przebiega w pobliżu XIX- i XX-wiecznych budowli i urządzeń, stanowiących dziedzictwo architektury i techniki - wiatraków, elektrowni wodnych, młynów, a także ważniejszych pałaców i kościołów. Łączna długość szlaku to 48,4 km; przebiega on przez następujące miejscowości: Łobżany, Prusinowo, Poradz, Klępnica, Lipce, Słonowice, Pęcerzyno,Tarnowo, Rynowo, Roznowo Łobeskie, Zagórzyce i Wysiedle.
-
Kocioł Świdwiński - pieszo-rowerowy, zielony szlak turystyczny. Trasa wiedzie przez miejscowości, w pobliżu których w dniach 4-7 marca 1945 r. trwały zacięte walki z 10 korpusem SS, dowodzonym przez generała G. Krappe. O krwawej likwidacji 'Kotła Świdwińskiego' w lasach między Karsiborem a Przyrzeczem, przypominają pomniki, postawione w okolicznych wsiach ku pamięci walczących i poległych żołnierzy. Szlak Kotła Świdwińskiego rozpoczyna się przy dworcu kolejowym w Świdwinie i kończy u wrót świdwińskiego zamku, przebiegając po drodze przez miejscowości: Świdwinek, Kluczkowo, Cieszeniewo,Bierzwnica, Rycerzewko, Donatowo, karsibór, Więcław, Brzeżno, Rzepczyno, Przyrzecze, Mulite, Chomętowo i Koszanowo. Długość szlaku to ok. 65 km.
-
Pomniki przyrody - w gminie Brzeźno znajduje się kilka drzew, objętych ochroną prawną jako pomniki przyrody ożywionej. Najefektowniejsze z nich to dwa sędziwe dęby szypułkowe, rosnące na zboczach zachodniego wybrzeża Jeziora Klęckiego, w oddziale 655 Nadleśnictwa Świdwin. Są to: Gruby, mający 6,3 m obwodu w pierśnicy, oraz Wysoki, o obwodzie 5,3 m.
-
XVII-wieczny kościół pw. Matki Bożej Dobrej Rady wraz z zabytkową dzwonnicą Pałac z XIX wieku, zniszczony po wojnie i kompletnie odrestaurowany w ostatnich latach; obecnie siedziba Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
-
Pomnik ku czci żołnierzy niemieckich poległych w walkach I wojny światowej, częściowo zniszczony,zlokalizowany w pobliżu kościoła - jedyny tego typu obiekt, jaki ocalał do dzisiejszych czasów w powiecie świdwińskim.
Serdecznie polecamy!