Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.
Podstawowa oferta kierowana jest do grup zorganizowanych.
Pracownicy Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu, prezentują w sali Wszechnicy Sejmowej wykład dotyczący współczesności oraz historii polskiego parlamentaryzmu.
Wykład może być połączony ze zwiedzaniem wybranych budynków sejmowych.
W dni poza posiedzeniami Sejmu możliwe jest zwiedzanie: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej, „korytarza marszałkowskiego” oraz Sali Posiedzeń Senatu (niedostępna w dni posiedzeń Senatu lub w czasie innych wydarzeń związanych z pracą Senatu).
W dni posiedzeń Sejmu poza wykładem w Sali Wszechnicy Sejmowej, wizyta ograniczona jest jedynie do obserwacji obrad z galerii Sali Posiedzeń Sejmu.
Dodatkowo zwiedzający mają możliwość zapoznania się z wystawą znajdującą się w sali Wszechnicy Sejmowej.
Zwiedzanie Sejmu jest bezpłatne.
Warunkiem otrzymania karty wstępu jest zgłoszenie do działu przepustek na piśmie chęci obserwacji obrad co najmniej na 24 godziny przed planowanym wstępem. Wejście na galerię dla publiczności w Sali Posiedzeń następuje wejściem przy budynku S.
Na terenie parlamentu można robić zdjęcia.